SAĞLIKLI BESLENME KOÇLUĞU

Yaşamın her döneminde sağlığın korunması ve kronik hastalıkların önlenmesi için gereklidir. Beslenme konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğu günümüzde, doğru bilgileri veren, bilimsel kanıtlara dayalı olarak önerilerde bulunan bir uzmanın olması büyük önem taşımaktadır

KİLO KONTROLÜ

Kilo kontrolü, ideal kiloya ulaşım ve ideal kiloyu koruma süreçlerini kapsar. İdeal kiloya ulaşmak için bu sürecin belirli bir zaman dilimine yayılması gerekir. Kilo kaybetme ile kilo kontrol birbirlerinden farklı süreçler olsalar da, ikisinin de ortak noktası uzun soluklu olmaları gerektiğidir.

HASTALIK DİYETLERİ

Bizleri rahatsız eden bir çok hastalığın aslında sebebinin beslenme şeklimiz olduğunu ve yine tedavinin hastalıklarda diyet olduğunu biliyor musunuz? Bireylerin kilogram, yaş, boy, hastalık durumu, beslenme alışkanlıklarına göre beslenme diyeti düzenlenir.

VEGAN VE VEJETERYAN DİYET

Vegan veya katı vejetaryen: Et, balık, kümes hayvanları, yumurta, süt, yoğurt, peynir hiçbir hayvansal ürünü yemezler. Veganlar bal dahi yemezler. Semi vejetaryenlik: Genel bir vejetaryen yeme modelidir. Sadece et, balık ve kümes hayvanlarını bazen tüketirler.

GENÇ KALMAK GÜZELLİĞE ÖZGÜ BESLENME

Besinler güzelleştirir. Sağlıklı beslenen, ruhunun ve bedeninin gıdasını eksiksiz karşılayan bir kişinin güzelliği daha yüz metreden anlaşılır. Güzellik insanın doğasında var, insanlar bu doğayı dış etkenlere maruz bırakarak yok ediyor.

YİN- YANG BESLENME

Yin ve yang beslenme tarzını benimsemek ve uygulamak için önce vücudunuzun hangi özellikte olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu özellik de yani yin mi yang mı olduğunuz da doğuştan gelen bir özellik. Hangisi olduğunuzu anlamanın en güvenilir yöntemi, bu konuda uzmanlaşmış birinden yardım almak.

AYURVEDİK BESLENME

Ayurvedik beslenme; her bir dosha için hangi gıdaların denge getirdiğine ve nasıl hazırlanacağına kadar derin ve kadim öğretilerden oluşur. Ve her zaman sevgi ve şuur ile hazırlanmış gıdaları önerir; ahimsa ilkesine bağlı olarak yoga uygulayanlara et temelli bir diyeti ise önermez.

FİTOTERAPİ

Fitoterapi bitkilerle tedavi anlamına gelen son yıllarda modern tıp arenasında yerini almış bir tedaviler bütünüdür. Fitoterapi düşünüldüğünün aksine uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu sebeple de her doktor fitoterapi uzmanı olamaz. Fitoterapist olabilmek için ilgili alanda eğitim almış olmak gerekir.

Neden ALARA ÖZLÜ ?

Kişiye Özel Diyet 100%
Bir e Bir Takip 100%
Motivasyon Görüşmesi 100%